Šport

Mariborčani se poslavljajo od evropskih tekem v konferenčni ligi

Nogometaši Maribora so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij konferenčne lige v gosteh izgubili proti Cluju z 0:1 (0:0). Romuni so se po tem, ko so v Ljudskem vrtu igrali 0:0, prebili v skupinski del tekmovanja, za slovenskega prvaka pa je konec evropskih obveznosti.

Maribor, ki je v preteklosti (po trikrat) že igral v skupinskem delu tako lige prvakov kot evropske lige, si je v Romuniji želel priti do zmage, ki bi prinesla ne le nadaljevanje evropske sezone, temveč tudi želeno finančno injekcijo.

Čeprav je bil dvoboj z romunskim prvakom večinoma izenačen, pa Mariborčani v napadu niso naredili dovolj. Kazen je sledila v 90. minuti, ko je Lovro Cvek z golom končal evropsko pot Maribora. Ta nadaljuje niz brez zmage, ki znaša že devet tekem.

Mariborčani so imeli prvo priložnost na tekmi, ko je v deseti minuti Ivan Brnić poskusil z leve strani. A domači vratar Simone Scuffet je opravil svoje delo. Tri minute pozneje so bili prvič nevarni tudi Romuni, ko je z glavo poskusil Emmanuel Yeboah, toda tudi Menno Bergsen je ohranil mrežo nedotaknjeno. V 31. minuti je imel Cluj, ki je bil boljši tekmec v tem obdobju, dotlej najlepšo priložnost.

Damir Krznar je na začetku drugega polčasa v igro poslal Roka Kronavetra, ta pa je v 53. minuti tudi streljal z roba kazenskega prostora z desne strani, Scuffet pa je žogo izbil v kot. Sledilo je obdobje izenačene igre brez posebnih razburjenj na eni ali drugi strani. V 87. minuti pa so bili domači blizu zadetku, ko je Yeboah skoraj iz mrtvega kota žogo poslal v prečko.

V 90. pa so Romuni vendarle prišli do zmagovitega gola, s “škarjicami” je Bergsna s 13 metrov premagal Lovro Cvek, nekdanji igralec Zavrča, Aluminija in Celja.