[FOTO] Informativni dnevi so v Maribor pripeljali bodoče študente
V petek in soboto, 13. in 14. februarja so potekali informativni dnevi za dijake in osnovnošolce.

Tudi letos so se bodoči študenti in dijaki odpravili na srednje šole in fakultete, da bi spoznali in izbrali kraj, kjer bodo nadaljevali svoje izobraževanje. Fakultete so svoja vrata odprle v petek, ob 10. in 15. uri ter v soboto ob 10. uri. Informativni dnevi pa so potekali tudi na Študentskih domovih UM, da so dijaki lahko spoznali kraj, kjer bodo živeli v času študija.
Informativni dnevi so dijakom omogočili, da se podrobneje spoznajo s študijskimi programi, možnostmi in pogoji študija, s poklici oziroma delom, možnostmi zaposlovanja in nadaljevanja izobraževanja ter drugimi koristnimi informacijami, pomembnimi za odločanje o šolanju.
Za vse informacije so jim bili na voljo profesorji in ostali zaposleni, najkoristnejše informacije pa seveda pridejo od izkušenih mačkov – starih študentov. Ti so bili za malce manj uradna vprašanja na voljo tudi na bolj sproščenih pogovorih po končanih uradnih predstavitvah programov.
Kaj pa življenje ob študiju?
Dijaki so študente povprašali tudi po obštudijskih dejavnostih. Izbira teh je v Mariboru izjemno pestra, zanimiva in razgibana. Obstaja veliko možnosti, med katerimi lahko vsak najde svojo dejavnost, ki mu bo krajšala študijske dni.
Stari mački in starejši študentje izpostavljajo, da je sicer pridobivanje znanja, redno obiskovanje predavanj in pridno opravljanje študijskih obveznosti resda prioriteta študija, vendar je študijska leta potrebno zajeti s polno žlico in uživati tudi v prostih urah, ki niso namenjene knjigam in zapiskom.
V prihodnjem študijskem letu se bodo lahko bodoči študenti vpisali na bo na voljo skupaj 20.510 vpisnih mest, za študente višjih šol 12.530, za srednješolce pa 26.049 mest.
Uredništvo DOSTOP.si
Dejan ZVONAR




