Festival humanistike Odprti horizonti znova odpira prostor za razmislek
Kako razumeti sodobni svet in njegovo kompleksnost? Na ta vprašanja bo skušal odgovoriti festival humanistike Odprti horizonti, ki skozi pogovore, tribune in kulturne dogodke spodbuja kritično mišljenje.

V Mariboru bo med 11. in 14. marcem ter 26. marcem potekal tretji Festival humanistike Odprti horizonti. Tudi letos odpira prostor za razmislek o sodobnih družbenih vprašanjih in vlogi humanistike v današnjem svetu.
Festival je zasnovan kot odprta platforma dialoga, izmenjave idej in kritičnega razmišljanja. Organizatorji želijo spodbuditi poglobljeno branje, razpravo o aktualnih družbenih izzivih ter aktivno državljanstvo. V razprave se vključujejo tako priznani domači in tuji misleci kot tudi mladi, osnovnošolci, dijaki, študenti in širša javnost.
Tretja izvedba festivala v središče postavlja evropske vrednote – njihov pomen, spreminjanje in vlogo v sodobnih globalnih razmerah. V petih festivalskih dneh bodo tematiko osvetlili skozi pogovore, okrogle mize, tribune in kulturne dogodke. Program med drugim vključuje razprave mladih o vrednotah, študentsko tribuno, pogovore z gosti iz tujine ter zaključno srečanje z uglednima intelektualcema Darian Leader in Mladen Dolar.
Dogodki bodo potekali na več prizoriščih, med drugim v Gostilna Pri treh ribnikih, na Osnovna šola Martina Konšaka in v Umetnostna galerija Maribor. Program je raznolik in zanimiv za vse generacije, preveri kaj ponuja.
Festival želi pokazati, da lahko humanistična misel tudi danes ponudi prostor za kritični razmislek, dialog in razumevanje sveta, v katerem živimo.
Mariborska knjižnica
Mariborska knjižnica

