Ana Gros in Benjamin Savšek zastavonoši na odprtju OI
Kapetanka rokometne reprezentance Ana Gros in zlati olimpijski kanuist Benjamin Savšek bosta zastavonoši na petkovem odprtju olimpijskih iger v Parizu, so sporočili iz Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS). Izbranca bosta 26. julija na paradi narodov na reki Seni vihtela slovensko zastavo in s tem predstavljala tudi 90-člansko ekipo športnikov.
Vodstvo olimpijske reprezentance Slovenije za Pariz 2024 je izbralo nosilca zastave in na podlagi številnih uspehov ter zgodovinskih dosežkov izbralo dva, ki bosta v imenu vseh slovenskih olimpijcev in olimpijk predstavljala Slovenijo, so zapisali pri OKS.
Kot so zapisali pri OKS, je izbira zastavonoše vselej težka naloga, saj mora vodstvo upoštevati kar nekaj dejstev, med katerimi je prvo zagotovo prisotnost športnikov na prizorišču v času odprtja iger. Hkrati udeležba ne sme vplivati na tekmovalni oziroma trenažni proces prihajajočega dne.
Ana Gros je kapetanka, ki je prvič v zgodovini samostojne Slovenije žensko rokometno reprezentanco povedla na olimpijske igre. Letos je nizala tudi izjemne klubske uspehe, obenem je najboljša strelka in igralka v zgodovini slovenskega ženskega reprezentančnega rokometa in prejemnica nagrade EHF Excellence Award v ligi prvakinj v sezoni 2022/23.
Dobitnik prve zlate olimpijske kolajne v kanuju Benjamin Savšek je zagotovo eden izmed najboljših slovenskih športnikov, ki že več let niza uspehe in od leta 2012 zaseda visoka mesta na OI. V svoji bogati športni karieri je osvojil eno olimpijsko kolajno, devet kolajn na svetovnih in 12 na evropskih prvenstvih. Od tega jih je bilo kar 11 zlatih.
Oba nosilca slovenske zastave sta ob izbiri počaščena, dogodek pa sta označila za življenjsko priložnost.
STA
Arhiv DOSTOP.si




