Šport

Jezerniki z novim porazom, Denver do prve zmage

Košarkarji Denver Nuggets so na krilih srbskega centra Nikole Jokića vpisali prvo zmago v severnoameriški ligi NBA. Boljši so bili od Houston Rockets s 124:111, slovenski košarkar Vlatko Čančar je igral slabe štiri minute.

Pravi poraz pa so doživeli prvaki Los Angeles Lakers, s 115:107 so jih premagali Portland Trail Blazers. Pri slednjih je blestel Damian Lillard. Ustavil se je pri 31 točkah, iz igre pa je zadel deset od 16 metov. Ob zmagi je izjemni organizator igre pohvalil Garyja Trenta mlajšega. Zadel sedem trojk in se ustavil pri 28 točkah.

“Vsi smo pričakovali, da bo letos postal boljši. Na ramenih ima več pritiska, saj vsi nekaj pričakujemo od njega. Danes se mu je odprlo. Na njegovih krilih smo v drugi in tretji četrtini ostali v igri v napadu. Brez njega bi danes zlahka zmagala nasprotna ekipa,” je po tekmi priznal Lillard.

Pri domačih je bil z 29 točkami najboljši LeBron James, katerega nastop je bil pred tekmo pod vprašajem. Dodal je še devet skokov in šest podaj. Manjkale so predvsem točke Anthonyja Davisa, ki se je ustavil pri 13. To je drugi poraz jezernikov v sezoni, zdaj so polovično uspešni (2-2). Portland pa je eno od osmih moštev z dvema zmagama in enim porazom v zahodni konferenci.

Denverjev Jokić podrl rekord Wilta Chamberlaina iz leta 1968

Do prve zmage v sezoni je proti Houstonu prišel Denver. Pri slednjemu je bil tri minute in 37 sekund na parketu tudi Vlatko Čančar, ki pa se med strelce ni vpisal. Zgrešil je edini poskus iz igre. Statistiko pa je dodobra napolnil Nikola Jokić, ki je drugič v sezoni ter skupno 43. v ligi NBA prišel do trojnega dvojčka. Tokrat je dosegel 19 točk, 12 skokov in 18 podaj.

Zadnja številka predstavlja rekord kariere v asistencah, s tem pa je postal prvi center po letu 1968 in Wiltu Chamberlainu, ki mu je uspelo na tekmi podeliti vsaj 18 podaj.

Atlanta Hawks s tretjo zmago v nizu, Brooklyn Nets pa z dvema porazoma

Na vzhodu neporaženi ostajajo košarkarji Atlanta Hawks. Ti so po zaslugi Traeja Younga (29 točk) zabeležili še tretjo zmago v nizu, potem ko so v domači dvorani ugnali Detroit Pistons s 128:120. Gostom ni pomagalo niti 27 točk Josha Jacksona in Jaramija Granta.

Drugi poraz pa so doživeli Brooklyn Nets, ki so brez udarnega dvojca Kevin Durant-Kyrie Irving po podaljšku priznali premoč Memphisu. Ti so ob zmagi s 116:111 plačali visoko ceno, saj si je gleženj poškodoval njihov najboljši igralec Ja Morant. Slikanje je že razkrilo, da ni prišlo do zloma, več pa bo znano po današnjem pregledu z magnetno resonanco.

V edini preostali tekmi so Utah Jazz za točko ugnali Oklahomo s 110:109. Odločilni koš je v zadnji minuti dosegel Donovan Mitchell, polaganje za zmago pa je ob izteku igralnega časa zgrešil Shai Gilgeous-Alexander.

V noči na sredo bo znova na parketu Goran Dragić, ki bo z Miami Heat v domači dvorani gostil Milwaukee Bucks, drugo noč zapovrstjo pa bodo dejavni tudi košarkarji Denverja v gosteh pri Sacramento Kings.