Šport

Košarkaši do 18 let premagali Francijo, se uvrstili v polfinale EP in na SP

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let se je po zmagi 58:57 nad Francijo uvrstila v polfinale evropskega prvenstva v turškem Izmirju.

Slovenski košarkaši so si s to zmago priigrali tudi uvrstitev na svetovno prvenstvo do 19 let, ki bo prihodnje leto na Madžarskem.

V četrtfinalnem dvoboju proti Franciji je Slovenija večji del tekme zaostajala, v drugem polčasu pa s srčno in bojevito igro začela tlakovati preobrat. Slabe pol minute pred koncem je Francija še vodila 57:55, ko se je Slovenija po minuti odmora podala v napad.

Po podaji Nala Belka je trojko šest sekund pred koncem zadel Gašper Škorjanc in Slovenija je vodila z 58:57. V zadnjem napadu Francozi ob dobri slovenski obrambi niso uspeli zadeti in mladi Slovenci so se veselili uvrstitve v polfinale. V sobotnem polfinalu se bodo mladi košarkaši pomerili z zmagovalcem četrtfinalnega dvoboja med Turčijo in Litvo.