Šport

Dončić z Dallasom vknjižil že sedmo zaporedno zmago

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks slavil sedmo zaporedno zmago v severnoameriški ligi NBA. V gosteh so bili Mavericks boljši od Houston Rockets s 111:106. Dončić je ob tem dosegel 39 točk.

Dončić je s soigralci večino časa lovil tekmece, ki so hitro povedli in vse do zadnjega dela tretje četrtine ohranjali prednost z dvomestnim številom točk. Toda Dallas je tudi po zaslugi uspešnega izvajanja prostih metov (30/34) izničil razliko ter v končnici dvoboja zabeležil sedmo zaporedno zmago.

Dončić je v 41:14 minute na parketu iz igre zadel deset od 26 metov, od tega le enega za tri točke (1/9), zelo natančen pa je bil s črte prostih metov. Zadel je 18 od 22 poskusov. V statistiko je vpisal še 12 skokov, 8 podaj in eno ukradeno ob štirih izgubljenih žogah.

V prvem delu 23-letni Slovenec ni blestel in to tudi priznal po tekmi. “Nisem bil posebej zaskrbljen po prvem polčasu, vedel sem, da moram biti v nadaljevanju bolj agresiven. To mi je tudi uspelo, v prvem delu sem bil pasiven, kar ni bilo dobro za našo ekipo,” je dejal po obračunu. V drugem polčasu je dosegel 29 od skupno 39 točk.

View this post on Instagram

A post shared by Dallas Mavericks (@dallasmavs)

V zadnjih šestih tekmah trikrat čez 50 točk

Na zadnjih šestih tekmah je vselej presegel mejo 32 točk, trikrat v tem času pa tudi petdesetico. “Vedno je lepo zmagovati. Energija v slačilnici je izjemna, ampak želimo si še več kot teh sedem zaporednih zmag. Danes smo igrali slabo, a velikim ekipam uspejo povratki in zmage na takšnih tekmah,” je še dodal Ljubljančan.

Od njegovih soigralcev sta bila s po 21 točkami učinkovita še Tim Hardaway ml. in Christian Wood. Pri domačih je 25 točk dosegel Kevin Porter ml.

Dallas je ostal na četrtem mestu zahodne konference in ima najdaljši zmagoviti niz na zahodu. Na vzhodu imajo daljšega le Brooklyn Nets.

Donovan Mitchell z rekordnimi 71 točkami

Goran Dragić je s Chicagom na 37. tekmi še 21. v tej sezoni zapustil parket poražen. Ljubljančan je v 10:56 minute na parketu dosegel dve točki in vpisal še podajo, nemočno pa je spremljal strelski šov Donovana Mitchella. Ta je ob zmagi Cleveland Cavaliers po podaljšku s 145:134 dosegel kar 71 točk.

S tem je šele kot tretji košarkar v tem stoletju presegel mejo 70 točk. To je pred tem uspelo Kobeju Bryantu (2006) in Devinu Bookerju (2017). V celotni zgodovini lige NBA 71 točk zadošča za izenačeno osmo najbolj učinkovito predstavo. Na vrhu je s 100 točkami še vedno Wilt Chamberlain iz leta 1962.

Mitchell je Clevelandu pomagal do povratka kljub zaostanku 21 točk, tik pred koncem rednega dela pa je nalašč zgrešil prosti met in nato zadel po dobljenem skoku za podaljšek. V njem je dosegel še 13 točk in v domači dvorani poslušal vzklike “MVP, MVP …”.

“Da se je moje ime znašlo v zgodovini skupaj z Wiltom Chamberlainom in ostalimi, je izjemno. Vedno sem verjel, da lahko postanem eden najboljših igralcev v ligi. Sem brez besed in počaščen, da sem v družbi velikanov,” je po tekmi dejal 26-letnik.