Šport

Dragić popeljal Miami v polfinale lige NBA

Košarkarji Miami Heat so na peti tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA v koronskem mehurčku na Floridi premagali favorizirane Milwaukee Bucks s 103:94 in se v boju na štiri zmage s 4:1 uvrstili v polfinale severnoameriške lige NBA. Najboljša strelca Miamija sta bila slovenski zvezdnik vročice Goran Dragić in Jimmy Butler s po 17 točkami.

Milwaukee, najboljša ekipa rednega dela NBA je začel bolje in dobil prvo četrtino z 28:19. Zaostanek Miamija pa je ob zvoku sirene ublažil Dragić s košem. Tudi vrnitev Miamija v tekmo in pohod do polfinala NBA je v drugi četrtini začel Dragić s trojko. To je bila ena ključnih potez tekme, kajti Miami je četrtino dobil s 33:18. Tretja četrtina se je končala z izidom 21:19 za Miami, ki je dobil tudi zadnjo četrtino s 30:29.

Dragić je v 33 minutah igre k osmi zmagi Miamija na zadnjih devetih tekmah prispeval še štiri skoke in dve podaji. Butler pa je dodal deset skokov in šest podaj, zadel pa je tudi vseh osem prostih metov.

“Seveda nam preboj v konferenčni finale veliko pomeni. A to ni naš cilj. Želimo zmagati na koncu. Vse to je zdaj za nami. V miru bomo počakali, da vidimo, kdo bo naš naslednji tekmec, potem se bomo osredotočili nanj. Za zdaj je še vedno nič – nič, pred nami je še osem tekem,” za kakršno koli proslavljanje po tekmi ni bil razpoložen Butler, ki pa je bil vseeno vesel, tako kot Dragić, ki je po zmagi tvitnil: “KONFERENČNI FINALE!!!”

Za Miami, ki se je prvič po letu 2014 prebil v konferenčni finale, je 16 točk dodal Jae Crowder, 14 Tyler Herro, 13 Bam Adebayo in 12 Kelly Olynyk. Prvi strelec Milwaukeeja pa je bil spet Khris Middleton s 23 točkami.

Giannis Antetokounmpo ni stopil na parket

“Želel sem si igrati. to veste. Res sem si želel. Tudi moj trener to ve, ampak na koncu je skrb za zdravje prevladala nad peto tekmo,” je bil po tekmi razočaran grški zvezdnik, letos najboljši obrambni igralec lige NBA.

“Globoko spoštujemo tekmece in res je škoda, da Giannis danes ni mogel igrati,” je po tekmi dejal trener vročice Erik Spoelstra.

Miami se bo v finalu vzhodne konference NBA pomeril z zmagovalcem polfinalnega dvoboja med Bostonom in Torontom. Boston trenutno vodi s 3:2 v zmagah.

V polfinalu zahoda pa so Los Angeles Lakers na krilih LeBrona Jamesa, ki je dosegel nov rekord lige NBA, s 112:102 premagali Houston Rockets in v boju na štiri zmage povedli z 2:1. James je prispeval 36 točk za svojo rekordno 162. zmago v končnici NBA. Pri tem je za eno tekmo premagal nekdanjega igralca jezernikov Dereka Fisherja (161).

“To je nekaj, o čemer si nikoli nisem upal sanjati,” je dejal James, ki je dodal sedem skokov, pet podaj in štiri blokade. Anthony Davis je k zmagi dodal 26 točk, 15 skokov in šest podaj.