Šport

Za naslov evropskih prvakinj se bodo borile Nemke in Angležinje

Po Angležinjah, ki so na torkovi prvi polfinalni v Sheffieldu premagale Švedinje s 4:0, so se v finale evropskega prvenstva v Angliji uvrstile tudi Nemke.

Nemke, osemkratne evropske, dvakratne svetovne in olimpijske prvakinje iz leta 2016, so na drugi polfinalni tekmi v Milton Keynesu ugnale Francozinje z 2:1 (1:1).

Za izbranke 54-letne nemške selektorice Martine Voss-Tecklenburg je oba gola dosegla Alexandra Popp v 39. in 76. minuti. Za Francijo pa je zadela Kadidiatou Diani v 44. minuti.

Nemke so pred včerajšnjo polfinalno tekmo v skupinskem delu premagale Dansko s 4:0, Španijo z 2:0 in Finsko s 3:0, v četrtfinalu pa je bila boljša od Avstrije z 2:0. V nedeljo bo naskakovala deveto zmago na evropskih prvenstvih po letih 1989, 1991, 1995, 1997, 2001, 2005, 2009 in 2013.

Anglija si je po torkovi visoki zmagi nad Švedsko izborila finalni obračun, ki bo v nedeljo na stadionu Wembley v Londonu. Proti Švedski so gostiteljice dosegle peto zmago na letošnjem turnirju.

Anglija se je tretjič uvrstila v finale evropskega prvenstva. Na premiernem zaključnem turnirju stare celine 1984 je bila od nje boljša Švedska, na Finskem 2009 pa Nemčija.