Zavijanje daril brez darilnega papirja: kako vseeno pripraviti lična darila?
Na koledarju piše 24. december. Božiček bo vsak čas prispel na vrata (ali skozi dimnik), njegova darila pa še niso bila zavita. Kot zakleto nimaš na zalogi nobene rolice darilnega papirja, da bi dobremu možu pri tem pomagal. Kako pa lahko darila lično zaviješ tudi brez tega?
Zadnja stvar, ki si jo kdorkoli želi na božični predvečer, je brezglavo hitenje po trgovinah in iskanje darilnega papirja. Če si ga letos pozabil kupiti, pa ne skrbi. Obstaja nekaj alternativ, za katere ne boš rabil obiskati trgovine, hkrati pa boš tudi prijazen okolju.
Alternativa 1: časopisni papir
Dobra stara alternativa darilnemu papirju je časopisni papir. Z njim boš dosegel originalni videz, hkrati pa se boš lahko zabaval ob izbiranju motivov, ki bodo vidni na darilu. Ob tem se pa morda vseeno izogni osmrtnicam in črni kroniki …
Alternativa 2: kakršenkoli “odpadni” papir
Med nakupovanjem preko spleta izdelek pogosto spremlja gora nepotrebne embalaže – pogosto na žalost tudi v primerih, ko se podjetja še posebej veselo hvalijo, da fizičnih računov ne pošiljajo zaradi varovanja okolja. Med to embalažo se velikokrat najde papir z nevtralnim potiskom, ki ti lahko pride še kako prav pri zavijanju daril.
Če darilo podarjaš kakšnemu kolegu iz faksa pa bi znalo izpasti smešno tudi, če mu dar zaviješ v list iz zapiskov njemu posebej ljubega predmeta.
Alternativa 3: blago
Kot alternativo za zavijanje daril lahko uporabiš tudi blago. Tako lahko zelo preprosto ustvariš izdelek, ki bo izgledal prav profesionalno, za to pa pogosto niti ne rabiš igel ali ostalih klasičnih pripomočkov za šivanje. Na spletu najdeš ogromno domiselnih načinov, kako ustvariti preprost, krasen in povsem personaliziran paketek.
Alternativa 4: plastična ali papirnata vrečka
Podobno kot odpadni papir pridejo zelo prav plastične ali papirnate vrečke, ki bi jih sicer zavrgel. Če darilo zaviješ v papirnato vrečko, ki sicer izpade nekoliko dolgočasno, jo lahko okrasiš s pentljami, ki so ti ostale iz preteklih let. Nanje pa lahko tudi kaj narišeš. V tem primeru lahko porabiš na primer ostanke starih voščenk, ki jih segreješ in umetniško popacaš po papirju.
Če se nekoliko vrnemo k šiviljskemu ustvarjanju, lahko “dolgočasne” vrečke popestriš tudi s starimi kosi volne ali sukanca. Z njimi lahko preprosto ustvariš barvite izdelke, kombinacije barv pa prilagodiš tudi obdarovancu.
Sara VOCOVNIK
Urška JAKOPIN