Šport

Los Angeles v prvi tekmi finala NBA odpravil Miami

Košarkarji Los Angeles Lakers so v prvi tekmi finala končnice lige NBA brez težav ugnali Miami Heat s 116:98. Miami je moral večino teke igrati brez Gorana Dragića in Bama Adebayja, ki sta se poškodovala.

Miami je držal priključek s favoriziranim Los Angelesom do sredine druge četrtine, nakar so Jezerniki štiri minute in pol pred koncem pobegnili v vodstvo za 11 točk in ga niso izgubili vse do konca tekme.

Prva četrtina se je končala z izidom 31:28 za Los Angeles. Ob tem je treba dodati, da je prvi koš pripadel Miamiju ter da je ta že vodil za 13 točk (10:23). Los Angeles je dobil tudi drugo tretjino s 34:20 in prvi polčas s 65:48.

Miami je nadaljeval tekmo brez Dragića in Adebayja ter tretjo četrtino izgubil z 19:28. Zadnjo četrtino je Miami dobil z 31:23, vendar je bilo to premalo za kaj več kot ublažitev zanesljivega poraza.

Najboljši strelec Miamija je bil Jimmy Butler s 23 točkami, pri Los Angelesu pa sta jih Anthony Davis in LeBron James dosegla 34 oziroma 25.

Naslednja tekma bo v soboto zjutraj ob treh po srednjeevropskem času. Takoj po tekmi še ni bilo jasno kako hude je poškodba Dragića in ali bo lahko igral naprej. Dragić pa je do poškodbe noge dosegel šest točk in skok ter tri podaje.