Šport

NK Maribor porazil Šahtar na poti v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov

Nogometaši iz Maribora so se prebili v drugi krog kvalifikacij lige prvakov. Slovenski prvak se je pred tednom dni v Ljudskem vrtu z beloruskim Šahtarjem iz Soligorska razšel brez golov, na včerajšnji povratni tekmi v turškem Adapazariju pa je z dvema goloma Roka Baturine zmagal z 2:0 (1:0).

Baturina z dvema zadetkoma

Izbranci mariborskega trenerja Radovana Karanovića so na najboljši možni način odprli tekmo v Mali Aziji. Prvo obetavno akcijo so uprizorili v deveti minuti. Po strelu Nina Žuglja z 18 metrov pa se je izkazal vratar Maksim Plotnikov. Le tri minute kasneje se je NK Maribor veselil prvega gola, po kombinirani akciji ter močnem in natančnem strelu s 15 metrov ga je dosegel Roko Baturina.

Vijoličasti so imeli tudi v nadaljevanju absolutni nadzor nad tekmeci, v prvi polovici tekme pa so zapravili še tri lepe priložnosti za povišanje izida. Tudi v začetku drugega polčasa so prevladovali. V 55. minuti so izpeljali novo kombinirano akcijo, strel Milca z roba kazenskega prostora pa ni povzročil večjih težav Plotnikovu.

Le minuto kasneje pa je bil beloruski čuvaj mreže nemočen po novem bliskovitem nasprotnem napadu izbrancev NK Maribor. Akcijo je z natančnim strelom po tleh zaključil 22-letni Baturina in dosegel drugi gol na tekmi za 2:0.

Šahtar brez večjih akcij

Strateg mariborske ekipe je po visokem vodstvu v igro poslal tudi izkušenega Roka Kronovetra, poleg njega je priložnost dobil tudi Argentinec Ignacio Guerrico.

V zadnjem delu tekme so pobudo prevzeli Belorusi, ki so prvo obetavno akcijo na tekmi uprizorili v 75. minuti, strel Igorja Ivanovića z desetih metrov pa je končal prek vrat nizozemskega vratarja v mariborskih vrstah Menna Bergsna.

Sredi prihodnjega tedna jih čaka prvi obračun z moldavskim Šerifom. Šerif je v uvodnem kvalifikacijskem krogu izločil Zrinjski iz BiH s skupnim izidom 2:1.